loadingPrzetwarzanie danych
eProgresja.pl - skuteczne zarabianie poprzez zakłady bukmacherskie
 

rejestracja
przypomnij hasło
Problem z logowaniem?

Dom/wyjazd

  
Najlepsze kursy bukmacherskie

Progresja dom/wyjazd

Poza tradycyjnym zastosowaniem progresji, w którym obstawiasz wszystkie kolejne mecze danej drużyny, istnieje także inny sposób gry. Swoje progresje możesz z powodzeniem prowadzić tylko na mecze domowe lub wyjazdowe wybranego zespołu.

 

Istnieje wiele drużyn piłkarskich, które jakiś rezultat osiągają znacznie częściej w meczach u siebie lub na wyjeździe, niż we wszystkich meczach. Dlatego właśnie często korzystniej jest prowadzić progresje na wybrane mecze, niż na wszystkie.

 

Jako przykład przeanalizujmy drużynę z naszej Ekstraklasy Śląsk Wrocław.

 

W sezonie 2008/2009 i 2009/2010 najdłuższa seria bez remisu (NSBR) we wszystkich meczach to 7. Jednak uwzględniając tylko mecze wyjazdowe, NSBR to zaledwie 3 mecze. Jak widać różnica jest ogromna.

 

Jako kolejny przykład niech posłuży czeska drużyna Ceske Budejovice. NSBR we wszystkich meczach w sezonach 2007/2008, 2008/2009 i 2009/2010 to 7. Natomiast dla meczów rozgrywanych tylko u siebie, NSBR w tych sezonach to tylko 4 mecze.

 

Gra progresją tylko na mecze domowe lub wyjazdowe danej drużyny może znakomicie się sprawdzać nie tylko w przypadku progresji na remis, ale także dla progresji na na wynik poniżej/powyżej 2,5 gola (under/over).

 

Jako przykład niech posłuży hiszpańska drużyna Racing Santander. W sezonach 2007/2008, 2008/2009 i 2009/2010 NSBU (najdłuższa seria bez under) we wszystkich meczach tego zespołu to 6 meczów. Jednak jeśli pod uwagę weźniemy tylko mecze u siebie tego zespołu, to NSBU w tym okresie to zaledwie 3 mecze. 

 

Takich przykładów mógłbym wymienić jeszcze bardzo wiele. Więcej takich drużyn znajdziesz z użyciem  wyszukiwarki statystycznej dla piłki nożnej oraz w  statystykach piłkarskich poprzez wybór odpowiedniego zakresu.

 

Oczywiście prowadzenie progresji w taki sposób ma pewną wadę. W wyniku stawiania tylko na wybrane mecze, sama progresja przeciąga się w czasie. W rezultacie dłużej musisz czekać na jej pozytywne zakończenie, jeśli spojrzymy na to z perspektywy czasu.

 

Z drugiej jednak strony w sensie liczby poziomów, taka progresja jest często krótsza. Aby ją zakończyć, potrzebujesz mniejszej liczby poziomów. Moim zdaniem rekompensuje to w znacznym stopniu dłuższy czas oczekiwania na zakończenie.

 

Do prowadzenie tego rodzaju progresji z pewnością bardzo pomocny będzie Menadżer Progresji, który wspiera w pełni progresje na mecze u siebie i na wyjeździe.

eProgresja na Facebooku