loadingPrzetwarzanie danych
eProgresja.pl - skuteczne zarabianie poprzez zakłady bukmacherskie
 

rejestracja
przypomnij hasło
Problem z logowaniem?

1 inning

  
MLB - kursy bukmacherów

Progresja na 1. inning w baseballu

Poza prowadzeniem progresji na wynik końcowy, w baseballu możesz również grać progresją na wynik 1. inningu. Co to jest? 1. inning to pierwsza część każdego meczu baseballa. W MLB każdy mecz składa się z przynajmniej 9 inningów. Jeśli po nich jest wynik remisowy, to rozgrywane są kolejne inningi.

 

Progresje na 1. inning prowadzi się niemal identycznie, jak progresje na wynik końcowy. Jest jednak jedna niezwykle istotna różnica. Po pierwszym inningu możliwy jest remis, który nie jest możliwy jako rezultat końcowy. Oznacza to, że progresje na wynik 1. inningu możesz prowadzić na trzy zdarzenia: zwycięstwo, remis i porażkę wybranej drużyny. Stwarza to wiele nowych możliwości.

Zwycięstwo, remis czy porażka?

Oczywiście możesz stosować progresje na każde z tych zdarzeń. Zależy to głównie od drużyny, jaką wybierzesz do swojej progresji. Warto jednak spojrzeć na ogólne dane. Wskazują one jednoznacznie na jedno z tych zdarzeń.  W poniższej tabeli znajdziesz procentową ilość zwycięstw gospodarzy, remisów oraz zwycięstw gości w 1. inningu wszystkich meczów MLB w sezonach 2012, 2013, 2014 oraz 2015.

 

Sezon Zwycięstwa gospodarzy Remisy Zwycięstwa gości
2012 24,57% 50,86% 24,57%
2013 23,30% 53,40% 23,30%
2014 22,09% 55,81% 22,10%
2015 23,83% 52,33% 23,83%

 

 

Jak sam widzisz, remis to najczęstsze zdarzenie w pierwszych inningach meczów MLB w ostatnich sezonach.  W każdym z sezonów ilość remisów jest na podobnym, bardzo wysokim poziomie ok. 50 procent. Dlatego zdecydowanie polecam Ci prowadzenie progresji na remis w 1. inningu.

Długość serii bez remisu w 1. inningu

Wiele drużyn osiąga bardzo krótkie serie bez remisu w pierwszym inningu dla wszystkich meczów. W poniższej tabeli znajdziesz drużyny, których NSBR (najdłuższa seria bez remisu) nie przekroczyła 6 meczów w sezonach 2014 i 2015.

 

Drużyna NSBR 2014 NSBR 2015
Atlanta 4 6
Baltimore 6 6
Seattle 6 5
Miami 6 6
Cleveland 6 6
Milwauke 6 6

 

Są to najdłuższe serie tych drużyn, które wystąpiły nie więcej niż kilka razy w całym sezonie. Pozostałe serie były jeszcze krótsze.

 

Jeszcze lepiej to wygląda, jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie mecze domowe lub wyjazdowe (takie progresje też możesz prowadzić). Serie są tutaj jeszcze krótsze.  W sezonach 2014 i 2015 było aż 18 drużyn w MLB, których NSBR nie przekroczyła 6 meczów.

 

W poniższej tabeli znajdziesz trzy drużyny z najkrótszymi seriami bez remisu w pierwszym inningu w meczach domowych w sezonach 2014 i 2015.

 

Drużyna NSBR 2014 dom NSBR 2015 dom
Miami 5 4
San Francisco 5 5
LA Angels 5 5

 

To tylko trzy z wielu drużyn MLB z bardzo krótkimi seriami bez remisu w 1. inningu. Więcej drużyn możesz znaleźć za pomocą Wyszukiwarki Statystycznej dla baseballa.

Kursy bukmacherskie na remis w 1. inning

W porównaniu do kursów na zwycięstwo czy porażkę danej drużyny, kursy na remis w pierwszym inningu są znacznie bardziej stabilniejsze. Zazwyczaj mieszczą się one w zakresie 1,6 - 1,8. Oczywiście nie są to wysokie kursy, ale trudno takich oczekiwać dla tak częstego zdarzenia, jakim jest remis w 1. inningu.

 

Dzięki stabilności kursów na remis w 1 pierwszym inningu, znacznie łatwiej jest zaplanować progresje i zabezpieczyć odpowiedni kapitał. Z wykorzystaniem arkusza do obliczania stałego zysku w łatwy sposób możesz zrobić symulację stawek w progresji na remis. Jest to trudniejsze w przypadku progresji na zwycięstwo lub porażkę z uwagi na większą zmienność kursów. Jednym razem kurs na zwycięstwo wybranej drużyny może wynosić 1,3, a innym 2,2.

Jak grać progresją na remis w MLB?

Tak jak w pozostałych rodzaj progresji w MLB, również w przypadku gry na remis w 1. inningu polecam Ci stosowanie stałego zysku jako systemu stawkowania, który pozwoli Ci osiągnąć ustalony zysk bez względu na poziom, na którym zakończysz progresje.

 

Serie bez remisu w pierwszym inningu są bardzo krótkie i dlatego polecam Ci grę maksymalnie do 3-4 poziomu progresji. Niestety zawsze będzie niewielkie ryzyko, że wybrana przez Ciebie drużyny osiągnie dłuższą serię, dlatego lepiej jest przerwać grę wcześniej i ograniczyć ewentualne straty. Przy wyborze często remisujących drużyn, takie sytuacje będą naprawdę sporadyczne i spokojnie będziesz mógł zrekompensować ewentualne straty zyskami z pozostałych pozytywnie zakończonych progresji.

 

Do prowadzenia progresji na 1. inning możesz wykorzystać Menadżera MLB, który obsługuje również takie progresje. Oszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, bo Menadżer automatycznie będzie rozliczał Twoje progresje.

Pytania? Komentarz?

Jeśli masz jakieś pytania na temat progresji na 1. inning lub chciałbyś dodać swój komentarz do tego artykułu, to zapraszam do wypowiedzi na naszym Forum.

eProgresja na Facebooku