Ulubione ligi – nowa funkcja w wyszukiwarce statystycznej

przez | 11 grudnia 2015

Jeśli często korzystasz z wyszukiwarki statystycznej (mam nadzieję, że tak!), to zapewne zdarza Ci się w wynikach wyszukiwania otrzymywać drużyny z lig, które niekoniecznie są Twoim obiektem zainteresowania. Być może nie chcesz grać progresją na drużyny z danej ligi, bo np. Twój bukmacher nie oferuje na nią kursów lub po prostu wybrałeś sobie tylko kilka lig, w których prowadzisz swoje progresje i zupełnie nie interesują Cię drużyny z innych lig. Jeżeli tak jest, to teraz korzystanie z wyszukiwarki statystycznej będzie dla Ciebie dużo wygodniejsze. To za sprawą nowej opcji – ulubione ligi.

Ulubione ligi – jak to działa w praktyce?

Wyszukiwanie drużyn w ulubionych ligach działa dokładnie tak samo, jak to było dotychczas. Jedynym wyjątkiem jest to, że w wynikach możesz teraz otrzymać drużyny tylko z ulubionych przez Ciebie lig, a nie ze wszystkich, jak to było zawsze do tej pory.

Możesz wybrać dowolną ilość ulubionych lig. Ciekawą opcją jest jednak wybranie tylko jednej ligi. W ten sposób możesz szybko znaleźć drużyny na przykład z francuskiej Ligue 2, które w trzech ostatnich sezonach miały ponad 40% remisów do przerwy (tak, są takie).

Jak wybrać ulubione ligi?

Wyboru możesz dokonać w bardzo prosty sposób w Twoim profilu.  Na dole strony znajdziesz odpowiednią sekcję. Wygląda to w ten sposób:

Ulubione ligi - wybór

Jak widzisz, możesz wybrać swoje ulubione ligi dla każdego sportu dostępnego w serwisie, bo ta opcja działa także dla wyszukiwarki hokejowej oraz wyszukiwarki statystycznej dla baseballa.

Sam wybór lig jest banalnie prosty. Dla piłki nożnej klikasz tylko na „Kliknij tutaj, aby wybrać swoje ligi piłkarskie”.  Zobaczysz wtedy listę wszystkich lig. Aby wybrać daną ligę, wystarczy, że na nią klikniesz. Wybrana liga zostanie pogrubiona.

W poniższym przykładzie wybrałem dwie ligi angielskie: Premie League i Championship.

Ulobione ligi - wybór dla piłki nożnej

Wykorzystanie ulubionych lig w wyszukiwarce

Najwyższy czas zaprezentować działanie opcji ulubione ligi w praktyce. Załóżmy, że szukasz drużyn do progresji na under 1,5, która w moim ostatnim wpisie okazała się najbardziej atrakcyjną progresją.

Przyjmujesz następują kryteria:

  • Procent wyników under 1,5 >= 30
  • Najdłuższa seria bez under (NSBU) 1,5 <= 6
  • Aktualna seria bez under (ASBU) 1,5 >= 0

Szukasz drużyn w sezonie aktualnym, oraz w dwóch poprzednich.  Po wprowadzeniu do wyszukiwarki wygląda to tak:

Kryteria do progresji under 1,5

Na obrazku możesz zauważyć nową opcję „Tylko drużyny z moich ulubionych lig”. Na razie jej nie zaznaczasz, bo chcesz zobaczyć, ile drużyn znajdzie wyszukiwarka we wszystkich ligach. Okazuje się, że jest to aż 45 drużyn.

Wyniki wuszukiwania dla progresji under 1,5 gola

Całkiem sporo. Analizowanie takiej listy może zająć trochę czasu. Załóżmy jednak, że interesują Cię drużyny tylko z tych czterech lig:

  • Francuska Ligue 1
  • Francuska Ligue 2
  • Włoska Serie A
  • Włoska Serie B

Wybierasz je więc w swoim profilu, a następnie ponawiasz wyszukiwanie, jednak tym razem zaznaczasz opcję „Tylko drużyny z moich ulubionych lig”. W wyniku tego otrzymujesz tylko 4 drużyny, zamiast 45 poprzednio.

Wyniki wyszukiwania under 1,5 gola z filtrem ulubione ligi

Jak widzisz wybór ulubionych lig ta naprawdę przydatna opcja, jeśli w Twoim obszarze zainteresowań znajdują się tylko ściśle określone ligi. Mam więc nadzieję, że będzie to kolejne ułatwienie dla Ciebie.

Daj znać poniżej w komentarzu, co myślisz o tej opcji. Jeśli masz jakieś inne propozycje odnośnie rozwoju wyszukiwarki, to też pisz śmiało.