Nowe statystyki under/over dla baseballa

przez | 22 maja 2019

Na dobre rozkręcił się już sezon w baseballu, który jest świetnym sportem do progresji. W związku z tym otrzymałem ostatnio wiele próśb od użytkowników serwisu o wprowadzenie nowych funkcjonalności. Większość z nich dotyczyła statystyk under/over dla baseballa.

Do tej pory w serwisie dostępne były tylko dwa rodzaje tego typu statystyk: under/over 7 i under/over 9. Wielu osobom brakowało danych dla innych linii, np. 5.5.

Postanowiłem więc dodać statystyki dla aż 8 dodatkowych linii do statystyk baseballowych. Dla wyniku końcowego są to linie:  5.5, 6, 6.5, 7.5, 8, 8.5 i 9.5. Dodałem również dane dla serii under/over 0,5 w 1. inningu. Od dziś te statystyki są dostępne dla wszystkich lig i sezonów.

Nowe tabele dla statystyk under/over

Aby skorzystać z nowych statystyk, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj z listy, która dosyć wyraźnie się wydłużyła. Wygląda to tak:

Statystyki under/over dla baseballa

Dla niektórych linii serie potrafią być bardzo krótkie. Oto widok tabeli dla statystyk under/over 6,5 dla MLB:

Jak widzisz, są drużyny dla których najdłuższa seria bez over 6,5 punktów to jedynie dwa mecze, a ponad 80% meczów z ich udziałem kończy się takim wynikiem. Oczywiście tak częste wyniki powyżej 6,5 punktów oznaczają, że kursy bukmacherów na takie zdarzenie potrafią być bardzo niskie, co powoduje szybki wzrost stawki w progresji na stały zysk.

Z drugiej strony pozwala to zakończyć bardzo wiele progresji w krótkim czasie. Jeśli wybierzesz zdarzenie rzadsze, np. under 8,5 punktów, to oczywiście stawki nie będą rosły tak szybko, jednak liczba progresji, jaką będziesz w stanie zakończyć w sezonie będzie zdecydowanie niższa.

Warto również przeanalizować łączne statystyki dla serii, które pokazują, jak wiele progresji kończy się na poszczególnych poziomach. Zobaczmy najpierw dane dla serii over 6,5:

Statystyki łączne serii under 6,5 dla MLB

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to aż 70% progresji zakończonych już na 1. poziomie. Do 3. poziomu ten procent wzrasta aż do 96%. Zobaczmy dla porównania te same dane, ale dla progresji na under 8,5 punktów.

Statystyki łączne serii under 8,5 dla MLB

Różnica jest tutaj ogromna. Na 1. poziomie zakończyło się niespełna 50% progresji, a do 3. poziomu tylko 84,92%.

Statystyki under/over dla 1. inningu

Progresję w baseballu na wynik under/over możesz również prowadzić w 1. inningu. W statystykach baseballowych znajdziesz dane dla linii 0,5. Oto jak wygląda w obecnym momencie tabela serii bez wyniku over 0,5 dla MLB:

Tutaj serie niektórych drużyn potrafią być naprawdę bardzo krótkie, jednak procentowo ilość takich wyników oscyluje wokół 50% dla większości drużyn.

Wyszukiwanie drużyn do progresji under/over w baseballu

Przeglądanie tabel w celu odnalezienia najlepszej drużyny może być czasochłonne. Znacznie szybszym sposobem do znalezienia najlepszych drużyn jest skorzystanie z wyszukiwarki statystycznej dla baseballa. Dodanie do niej obsługi nowych statystyk wymagało sporo pracy i wprowadzenia aż 72 nowych kryteriów. Było jednak warto, bo teraz możesz w ułamku sekundy odnaleźć najlepsze zespoły do progresji na under/over w baseballu.

Aby nie być gołosłownym, pozwól że pokażę przykład wyszukiwania drużyn do już wcześniej omawianej progresji na wynik under 8,5. Aby znaleźć najlepsze drużyny do takiej progresji, możesz zastosować takie kryteria:

Kryteria wyszukiwania drużyn do progresji na wynik under 8,5 punktów

Po kliknięciu na „Szukaj” otrzymałem niemal natychmiast taką listę drużyn:

Zwróć uwagę na zespół Tampa Bay, który wydaje się świetnym kandydatem do rozpoczęcia progresji na wynik under 8,5.  Najdłuższa seria bez under (NSBU) 8,5 wyniosła tylko 6 meczów w poprzednim sezonie i tylko 5 w aktualnych rozgrywkach.  Aktualna seria bez under (ASBU) to już 2 mecze, więc progresja rozpoczęta w tym momencie powinna się szybko zakończyć.

Zauważ, że w wynikach znajdziesz również drużyny z ligi japońskiej, która też jest dostępna w statystykach baseballa. Dodatkowo w statystykach znajdziesz dane dla meksykańskiej LMB i koreańskiej KBO League.

Wracając do wyszukiwarki, to oczywiście za jej pomocą możesz również szukać drużyn do progresji na under/over w 1. inningu. Oto przykładowe kryteria:

Parametry wyszukiwania drużyn do progresji na wynik over 0,5 w 1. inningu

Dla tych kryteriów otrzymałem taki rezultat:

Progresja na wynik under/over w Menadżerze Progresji

Menadżer Progresji dla baseballa obsługuje już od dłuższego czasu progresje na dowolny wynik under/over. Podczas dodawania nowej progresji, musisz jedynie wpisać dowolną linię:

Dodawanie progresji na wynik over 0,5 w baseballu do Menadżera Progresji

Jak widzisz, wprowadzenie nowych statystyk daje mnóstwo nowych możliwości progresji w baseballu.  Daj znać w komentarzu poniżej, czy zamierzasz prowadzić taką progresje. Jeśli już ją prowadziłeś, to podziel się swoimi doświadczeniami.