Kolory nazw drużyn w Menadżerze

przez | 11 marca 2016

Ostatnio pisałem o zmianach, które przespieszyły działanie Menadżera Progresji. Dziś wprowadziłem kolejną zmianę w tej aplikacji. Z pozory jest ona drobna, jednak dla wielu użytkowników może być istotna. Dlatego postanowiłem napisać o tym kilka słów.

Dotychczasowe reguły

Do tej pory w Menadżerze Progresji dla piłki nożnej, kolor nazwy drużyny zależał od liczby dni do meczu. Obowiązywały następujące zasady:

  • Kolor czarny – mecz za więcej niż 2 dni
  • Zielony – mecz za 2 dni
  • Pomarańczowy – mecz jutro
  • Czerwony – mecz już dziś

Działało to bardzo dobrze i było bardzo użyteczne. Problem pojawiał się jednak wtedy, kiedy drużyna z naszego Menadżera rozgrywała mecz następnego dnia, ale na przykład o pierwszej w nocy. Menadżer wyświetlał wtedy nazwę drużyny na pomarańczowo, co sugerowało, że mamy jeszcze czas na obstawienie. Jednak tak naprawdę do meczu pozostało zaledwie kilka godzin.

Jako ilustracja tej sytuacji niech posłuży argentyńska drużyna Racing Club. Najbliższy mecz tej drużyny odbędzie się 12 marca 2016 o godzinie 0:15. Według dotychczasowych zasad, Menadżer wyświetlałby dziś nazwę tej drużyny na pomarańczowo aż do końca dzisiejszego dnia. Dopiero od północy do czasu meczu, czyli zaledwie przez 15 minut, nazwa drużyny wyświetlałaby się w kolorze czerwonym.

Nowe zasady wyświetlania drużyn

Postanowiłem więc to zmienić i ujednoliciłem reguły we wszystkich Menadżerach. Teraz kolory wyświetlania nazw drużyn w Menadżerze dla piłki nożnej są takie same, jak obowiązują dla hokeja i baseballa. Oto one:

  • Kolor czarny – mecz za więcej niż 48h
  • Zielony – mecz w ciągu 48h
  • Pomarańczowy – mecz w ciągu 24h
  • Czerwony – mecz w ciągu 12h

Dzięki temu, nazwa drużyny Racing Club wyświetla się już na czerwono.

Menadżer Progresji - RacingPrzy okazji dodam, że sortowanie drużyn według czasu najbliższego meczu jest możliwe po kliknięcie na kolumnę „Szczegóły”. Jest to tak schowana opcja, że można nie wiedzieć o jej istnieniu, a jest naprawdę bardzo przydatna.

Jeśli jeszcze nie odkryłeś tajników Menadżera, to polecam lekturę tego przewodnika, która wyjaśnia (mam nadzieję) wiele funkcjonalności.

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tej zmiany. Czy jest krok w dobrym kierunku, czy może wcześniejsze reguły były lepsze?